Responsive image Boda Szilárd weblapja

Házi követelmények

1. A házi feladatokat teljes egészében a pedellus rendszer kezeli. Az aktuális házi feladatot mindig ott lehet megtalálni, illetve órán is elmondom, hogy van házi feladat.
2. A pedellus rendszer automatikusan javítja a házi feladatokat, különböző tesztesetek alapján. Az első teszteset a példában megadott, ha ez helyesen működik, akkor a házi már legalább 60% ban helyes lesz. 100 % os házira (vagy 10 esre) még 2-3 egyéb tesztesetre is helyesen kell működjön a program. Ezek a tesztesetek nem publikusak.
3. Olvassuk el figyelmesen a feladat szövegét, hogy a C++ program azt oldja meg, amit a feladat szövege kér! S a követelményeknek megfelelően írni a feladatot. Ha “input.txt” a bemeneti file neve, akkor ezt használjuk, ne szám.txt t, vagy valami mást. Ugyanígy, ha “output.txt” a kimeneti file neve, akkor ne out.txt, vegso.txt stb. használjunk! Továbbá, ha azt kérem, hogy a feladat azt írja ki " a páratlan számok száma" akkor pontosan ezt a szöveget írjuk ki, s ne valami hasonlót! Ha a megnevezések pontatlanok, tökéletes házi feladat esetén is a jegy 5 ös lesz.
4. Ha a feladat nem kompilál szintaxis vagy egyéb hibák miatt (pl. hiányzik egy pontosvessző, egy }, stb.) akkor automatikusan 4 es lesz a házira kapott jegy, mindenféle javítás nélkül.
5. A rossz házi feladatokat (pl rossz file elnevezés, hibás vagy nem teljes megoldás) újra lehet küldeni fél órával a feltöltés után a leadási határidőig.
6. Ha betegség vagy egyéb problémák miatt valaki nem tudja a határidőig elküldeni a házi feladatot, akkor a határidő előtt a bodasszilard@yahoo.com emailcímen jelezze ezt. A határidő lejárta után beérkezett emaileket nem fogadom el.

Egyéb hasznos tudnivalók:

1. C++ programok írásához ajánlott valamiféle IDE t használni, ami egy C++ kompilert is tartalmaz. Ilyen például a Codeblocks ( telepítési videó) - ezt használjuk az iskolában, a Codelite ( telepítésről videó:) vagy például a Netbeans (telepítésről egy videó).
2. Ha semmilyen kompiler nem működik, használjunk egy online C++ compilert, pl
3. Lehet valamilyen Linux disztribuciót is használni (pl Ubuntu, Debian", Fedora stb.) ami alapértelmezetten tartalmaz C++ fordítót, s ilyenkor a C++ programot a parancssorból (Terminal) a g++ programneve.cpp lehet kompilálni, s az ./a.out paranccsal futtatni (persze itt is használhatjuk a fent említett IDE ket). Emellett a Linux operációs rendszerek előnye, hogy ingyenesek, nem lesznek vírusosak, illetve sokkal stabilabbak, mint a Windows. Ezeket lehetőség van pendrive ról is futtatni, lásd ha ki szeretnénk próbálni egy éles telepítés előtt.
4. A legtöbb programozással kapcsolatos kérdést valószínűleg már feltették előttünk, s előfordulhat, hogy meg is válaszolták, ezért a google a barátunk... Főleg itt találhatunk hasznos információkat.