Formázzuk az első sorát a szövegnek, hogy Arial betűtípus legyen, 16 os méret, másfeles sorköz
A második sort formázzuk úgy, hogy minden szó kisbetűvel legyen, s a háttér legyen a kedvenc színünk
A harmadik sorban a betűtípus legyen Comic Sans MS, s a betűk színe piros
Adjunk hozzá egy láblécet a dokumentumhoz, ami 3 cm magas, s tartalmazza a jelenlegi oldalszámot, illetve az összoldalszámot, s ezek automatikusan frissüljenek (vagyis ne kézzel írjuk be)
A második oldalra írjunk egy bevásárlási listát, amit szeretnénk megvenni, ha elég pénzünk lenne
Töltsünk le az Internetről egy képet a kedvenc háziállatunkról, majd ezt a képet használjuk jelölőnek az előbb elkészített listánál
Készítsünk egy táblázatot 3 oszloppal, s 6 sorral. Az első sor legyen a fejléc, ahova beírjuk, hogy diák neve, s két tetszőleges tantárgyat. A többi sorba írjuk magunk, s 3 barátunk jegyeit. Az alsó sorban olvasszuk össze (merge cells) a két tantárgy oszlopát.
A cellák tartalma vízszintesen legyen jobbra rendezve (right aligned) s függőlegesen föl igazítva
A következő oldalta készítsünk egy táplálékláncot, amely legalább 8 állatot tartalmaz. A tápláléklánchoz használjunk hierarchikusan nyilakat, s téglalapokat. Pl ha a tyúk megeszi a gilisztát, akkor az a téglalap, amibe a gilisztát írjuk azalatt a téglalap alatt lesz, amibe a tyúkot írjuk.
Illesszünk a táplálékláncunk fölé egy WordArtot "Tápláléklánc" szöveggel, Very Loose betűbeállítással.
Minden oldalunkra alkalmazzunk egy köves háttérképtextúrát, s egy zöld keretet a bal s az alsó szegélyre
Minden elkészített oldalunknak adjunk egy címet (Heading1 style), majd formázzuk a címeket úgy, hogy minden szó benne nagy betűvel kezdődjön.
A tápláléklánchoz írjuk két alcímet két számunkra kedves állatról, illesszünk be egy-egy képet az illető állatról, majd írjuk le 3-3 fontosabb jellemzőjüket
Hozzunk létre egy tartalomjegyzéket az utolsó oldalra, s nevezzük is át Tartalomjegyzéknek
Adjunk hozzá egy fejlécet (header) a dokumentumhoz, amely a páros oldalon azt a szöveget tartalmazza, hogy páros, a páratlanon, hogy páratlan
Készítsük el a képen látható folyamatábrát, majd végezzük el a szükséges beállításokat, hogy egy elemként tudjuk kezelni.
Végezzük el a szükséges beállításokat, hogy a dokumentumnak csak az első és a harmadik oldalát nyomtassuk ki, majd készítsünk egy képernyőképet (PrintScreen) az ehhez szükséges beállításokról, s illesszük be a Tartalomjegyzék elé.
Töltsük ki a dokumentum tulajdonságait (Properties) a saját nevünkkel, adjunk neki egy címet, illetve rendeljünk hozzá néhány kulcsszót, majd írjunk a kategóriához is valamit. (Ehhez a Prepare menüpontot kell megkeresni)
Tegyük a filet jelszóval védetté (ehhez az Encrypt opciót kell használjuk)